Повітря має підвищений рівень концентрації діоксиду сірки SO2, який виділяється при вулканічних виверженнях.

На іспанському острові Пальма, що входить в Канарський архіпелаг, триває виверження вулкана Кумбре-В’єха. Повітряні маси з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки досягли території України, повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

"В останні дні вчені за допомогою супутникового моніторингу виявили переміщення по території Європи повітряних мас з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2 (який виділяється при вулканічних виверженнях). Зараз ці повітряні маси вже досягли території України", - йдеться в повідомленні.

Однак, за словами фахівців, для людей це повітря небезпеки не несе, оскільки перевищення концентрацій SO2 спостерігається не в приземному шарі атмосфери, а на значних висотах - 10-15 кілометрів.

"На повітря, яким ми з вами дихаємо, це не впливає значним чином. У разі випадання опадів - утворюється слабокислий дощ, який не несе суттєвої небезпеки для навколишнього середовища", - додали фахівці Укргідрометцентру.

Вони наголосили, що протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації SO2, вже практично повністю залишить територію України, відходячи в східному напрямку.

Facebook/UkrHMC