Інститут молекулярної біології і генетики готовий проводити дослідження, але є проблеми в організації процесу.

В Україні є можливості досліджувати мутації коронавірусу, але це не відбувається через складнощі в організації процесу. Про це заявляють в Інституті молекулярної біології і генетики.

Там зазначають, що наразі невідомо, які штами циркулюють по країні і чи відрізняються вони в різних регіонах.

В Інституті кажуть, що володіють необхідним обладнанням для проведення досліджень, але проблема полягає не в складності технології, а у співпраці з іншими інстанціями.

"У справі вивчення мутацій потрібні різнопрофільні фахівці, які зосереджені по різних інстанціях, міністерствах і академіях. Наш Інститут перебуває в системі Національної академії наук України. Центр громадського здоров'я та лікарні, де можна зібрати зразки для аналізу, - в системі Міністерства охорони здоров'я, а Інститут епідеміології та вірусології ім. Громашевського, який має дозвіл працювати з вірусами - в системі Національної академії медичних наук", - повідомив директор Інституту, академік Михайло Тукало.

Для вирішення проблеми вчені пропонують створити державну програму для проведення досліджень.Зібрані завдяки вивченню нових штамів дані можна використовувати при вакцинації, оскільки знання про них можуть допомогти у справі модіфіцікаціі вакцин, додали в Інституті.