Президенти України та США приділили окрему увагу питанню стосовно реалізації мінських угод.

Президент України Володимир Зеленський у ході переговорів напередодні обговорив із американським колегою Джо Байденом кроки щодо імплементації мінських угод. Про деталі обговорення цього питання в ефірі 1+1 розповів заступник голови ОП Андрій Сибіга.

"Українська сторона представила наше стратегічне бачення подальших кроків щодо імплементації Мінських домовленостей, які твердо базуються на українському національному інтересі. Ключове для нас зараз - повернути мир в Українську державу, в українські будинки", - сказав він.

Сибіга нагадав про ініціативу України в ТКГ щодо нового перемир'я, обміну полоненими та відкриття КПВВ.

В ОП зазначили, що Зеленський готовий до прямих переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним для зсуву з місця процесу мирного врегулювання на Донбасі.

Сибіга спростував закиди у тому, що Байден та Путін вели переговори про Україну без участі України. За його словами, напередодні цієї розмови Офіс президента та його керівник Андрій Єрмак провели низку переговорів із американською стороною на багатьох рівнях, а також з іншими ключовими партнерами України.

"Це означає координацію напередодні важливих міжнародно-правових заходів. Це і розмова Байден - Путін, й інші кроки, які будуть вжиті далі", - зазначив Сибіга.

Крім того, він повідомив, що в ході переговорів Зеленського і Байдена було порушено питання внутрішньополітичної ситуації в Україні, а також реформ у країні.

"Мені здається, що американська сторона повністю поділяє ці занепокоєння, які накладаються один на одного: як можливість дестабілізації ситуації всередині держави, що не сприяє ні єдності, ні стійкості, так і в контексті можливої ​​зовнішньої агресії", - вважає Сибіга.