У разі виникнення загроз від Росії, міжнародні партнери одразу запровадять потужні санкції, відзначив секретар РНБО.

На сьогоднішній день Україна має вільний доступ до всіх портів Азовського і Чорного морів, незважаючи на те, що Росія блокує частину акваторії цих морів під приводом проведення військових навчань. Про це заявив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов.

"У нас на сьогоднішній день є вільний доступ до всіх портів, які є в нашій країні, і йдеться сьогодні як про Азовське, так і про Чорне море. У нас є сьогодні певні застереження щодо проходження великих кораблів – Панамаксів, які везуть нам вугілля, але, згідно з доповіддю, яка була, на сьогоднішній день у нас таких проблем (загрози судноплавству. – Ред.) немає", – сказав Данілов.

Він додав, що, у разі виникнення загроз, про це одразу будуть поінформовані міжнародні партнери і ЗМІ. Хоча, з слів секретаря РНБО, "партнери і без нас усе це бачать, знають усю інформацію із приводу Чорного й Азовського морів".

Секретар РНБО наголосив, що міжнародні партнери запевнили Україну, що санкції проти РФ, якщо вона далі "просунеться" в нашу країну, будуть введені миттєво і будуть дуже потужними. Данілов додав, що у Чорному морі постійно перебувають "представники кораблів, які мають безпосередній стосунок до країн – членів НАТО".