У перші дні вторгнення росіян Страхолісся, де проживали близько 600 осіб, почало наповнюватися біженцями із сусідніх населених пунктів. У Страхоліссі, у тилу ворога, місцеві жителі влаштували евакуаційний центр.

Рибалки зі Страхолісся Вишгородського району Київської області врятували від голоду та окупації дві тисячі людей. Про це розповідає Українська правда.

У перші дні вторгнення росіян Страхолісся, де проживали близько 600 осіб, почало наповнюватися біженцями із сусідніх населених пунктів.

Великих запасів продовольства місцеві жителі не мали, і чоловіки виходили на риболовлю на Київське море.

"Ми ловили рибу, роздавали людям. Відвозили на інші села, які залишилися у пастці", - розповідає місцева мешканка Олена Алієва.

За словами Алієвої, приїжджих у перші дні війни було близько 220 людей.

"У нас тут було трохи спокійніше, багато сімей втікали до нас від страху. Ми провели перепис - у нашому селі тільки в перші дні було близько 200 приїжджих. Якби орки зайшли до нас, то врятуватися можна було тільки в лісі, або якщо перейти через воду", - зазначає Алієва.

Після успіху перших пробних поїздок рибалки та активісти влаштували у Страхоліссі, у тилу ворога, евакуаційний центр, зв'язаний із декількома точками на лівобережжі, на стику Чернігівської та Київської областей. На лівий берег відвозили біженців, багато з яких вирушали далі до Європи. На правий - привозили їжу та ліки. Навіть вагітну жінку доставили до пологового будинку, де вона народила хлопчика.

За півтора місяці у Страхоліссі, що перебувало в ізоляції, померли троє пенсіонерів. Їм допомогти не встигли.

"У велику главу скрижалів, присвячену Страхоліссю, надовго увійшли два головні персонажі. Один - звичайний український рибалка, який рятує душі в царстві живих. Інший - кремлівський старий, який орудує на переправі в царстві мертвих. Не треба бути пророком, щоб зрозуміти, кому з них дістанеться небесний Оскар", - підсумували свою розповідь журналісти УП.