Люди на півдні Мадагаскару вже три роки не можуть вирощувати власні харчові продукти через наслідки найсильнішої за 40 років посухи.
На острові Мадагаскар голодують не менше 1,3 млн людей через надзвичайну посуху. Люди харчуються кактусами та сараною. Про це сказав координатор гуманітарної допомоги ООН для Мадагаскару Ісса Саного, повідомляє Укрінформ у п'ятницю, 19 листопада.
"Я закликаю міжнародну спільноту виявити солідарність з жителями Мадагаскару, які несуть основний тягар кліматичної кризи, надати фінансування, необхідне для запобігання гуманітарній катастрофі", – сказав Саного.
За словами координатора, наслідки найсильнішої за останні 40 років посухи у поєднанні з піщаними бурями та навалою шкідників практично унеможливили для жителів півдня острова вирощувати власні харчові продукти вже, щонайменше, три роки.
Саного здійснив поїздку південною частиною острова, де, за його словами, побачив "людське обличчя глобальної кліматичної кризи" - те, як вона відбивається на житті людей.
Внаслідок посухи понад 1,3 млн осіб зіткнулися з проблемою сильного голоду, у тому числі близько 30 тисяч осіб – із загрозливими для життя умовами.
"Жінки, діти, сім'ї їдять кактуси чи сарану, щоб вижити через цю посуху, понад півмільйона дітей страждають від гострого недоїдання, – сказав він. – І це відбувається в країні та регіоні, які найменш причетні до зміни клімату".
Деяким сім'ям "довелося продати все своє особисте майно, аж до каструль та сковорідок, щоб купити невелику кількість їжі, якої їм не вистачить надовго", сказав Саного, додавши, що світ має діяти вже зараз, щоб допомогти цим сім'ям.