У законопроекті, який подано Президентом, виникає конфлікт інтересів в РНБО, тому визначати статус олігарха належить окремому органу, вважає Разумков.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що є необхідність створити спеціальний орган, який вирішуватиме, кого включати в Реєстр олігархів. Про це він сказав на брифінгу в парламенті в четвер, 3 червня.

"З урахуванням того, які функції передбачаються для Ради національної безпеки і оборони, вона саме дорадчий, консультативний, координаційний орган: їй не властива функція відносити тих чи інших громадян до тих чи інших категорій. Тому, я думаю, варто було б створити окремий орган, який би займався такими питаннями. Можливо, за аналогією з тими комісіями, які займаються підбором у Національне антикорупційне бюро, САП, можливо - із залученням іноземних експертів", - сказав Разумков.

Він відзначив, що в запропонованому законопроекті у РНБО виникає конфлікт інтересів, тому що і голова Ради, і Президент, і інші вищі посадові особи входять до складу РНБО.

"Якщо ми говоримо гіпотетично, що є якийсь глава Верховної Ради, який якось пов'язаний з олігархами, або будь-яка інша посадова особа, прем'єр-міністр, міністр, то навряд чи він буде підтримувати ідею включення такої особи у вищезазначений список, і це буде відкритим конфліктом інтересів при прийнятті того чи іншого рішення, і тим більше при розгляді таких питань", - пояснив Разумков.

Також він вважає, що варто розширити перелік осіб, які мають заповнювати декларацію про контакти після зустрічей з олігархами чи їх представниками.

"Я вважаю, що цей перелік може бути розширено за рахунок вищих посадових осіб, які не займають політичну посаду, але працюють у державних інститутах, наприклад, в тому ж самому керівництві апарату Верховної Ради, Офісі президента, державні секретарі (я не пам'ятаю, щоб там вони були включені)... ключові посади в різних міністерствах, які також повинні будуть декларувати свої зустрічі із представниками великого бізнесу", - сказав спікер.