Найбільше звернень і скарг надійшло з Києва та Київської області. Більшість із них стосуються відсутності української версії веб-сайтів.
Із дня набуття чинності закону Про забезпечення функціонування української мови як державної в Офіс мовного омбудсмена надійшло 605 скарг про його порушення. Про це у п'ятницю, 12 лютого, повідомляється на сторінці Уповноваженого із захисту державної мови у Facebook.
"Із 16 січня по 11 лютого 2021 року до Уповноваженого із захисту державної мови щодо захисту прав на отримання інформації та послуг державною мовою, усунення перешкод і обмежень у користуванні державною мовою, надання консультацій та додаткової інформації звернулися 605 громадян з різних куточків України", - зазначено в повідомленні.
При цьому наголошується, що найбільше звернень і скарг надійшло з Києва та Київської області (276), тоді як у східних і західних областях кількість ймовірних порушень незначна: в Луганській - 7, Миколаївській - 6, Донецькій - 4, Тернопільській - 4, Херсонській , Рівненській, Івано-Франківської, Закарпатській та Хмельницькій - по 2.
"Більшість (281) звернень стосується відсутності української версії веб-сайтів про надання послуг і сайтів інтернет-магазинів. 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав, перешкоди й обмеження в користуванні державною мовою у сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами", - уточнили в омбудсмена.
Крім того, повідомляється про надходження скарг на використання недержавної мови деякими депутатами місцевих рад міст Миколаїв, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, а також про можливі порушення мовного законодавства у сфері освіти.