Глава українського дипломатичного відомства уточнив, що планує відвідати чотири-п'ять країн Субсахарської Африки.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба готує візити до країн Африки у рамках активізації відносин України із цим континентом. Про це у четвер, 28 липня, він повідомив в ефірі інформаційного телемарафону.

"Буде від чотирьох до п'яти країн. Я дуже ретельно готуюся. Це будуть виключно країни Субсахарської Африки, тобто не країни північної Африки, арабські, а ми поїдемо до центральної Африки", - сказав Кулеба.

За його словами, зовнішня політика України більшу частину уваги приділяє Європейській та Євроатлантичній проблематиці, але насправді інтереси України "перебувають у всьому світі - і в Азії, і в Африці, і в Латинській Америці".

При цьому глава МЗС України зазначив, що щойно почала просочуватися інформація про підготовку турне, "як одразу в цей регіон вирушив пан Лавров, глава МЗС Росії, намагаючись скористатися моментом, щоб зміцнити позиції Росії в цьому регіоні".

"Вони розуміють, що ми будемо ефективні на цьому напрямі. Вже почали протидіяти нашим зусиллям. Але нас це не стримує. Ми своїх цілей обов'язково досягнемо", - заявив Кулеба.

За словами міністра, позиції України в Африці були значно втрачені за попередні десятиліття.

Кулеба зазначив, що наша держава серйозно взялася за цей напрямок: призначено спеціального представника України з Близького Сходу та Африки, президент проводить телефонні розмови з африканськими лідерами, а також готується перше турне глави МЗС на континент.