Комісія ухвалила рішення подати на розгляд генеральному прокурору подання про призначення Олександра Клименка.

Конкурсна комісія затвердила Олександра Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Відповідне рішення було ухвалено на засіданні комісії у вівторок, 19 липня.

Також комісія ухвалила рішення подати на розгляд генеральному прокурору подання про призначення Клименка на посаду керівника САП.

Конкурсна комісія з обрання керівника САП з минулого року не може затвердити результати конкурсу, згідно з якими детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів для зайняття посади керівника САП, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк - 229 балів.

Як відомо, оновлений меморандум економічної та фінансової політики України з Міжнародним валютним фондом передбачав обрання нового керівника САП до грудня 2021 року.

При цьому 18 липня президент Володимир Зеленський закликав призначити голів САП та НАБУ. Затвердження нового керівництва антикорупційних органів є дуже важливим, наголосив глава держави.


Олександр Клименко народився у 1986 році. Закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого у Харкові. У березні 2010 року почав працювати в органах внутрішніх справ у Києві. З 2015 року Клименко працював старшим слідчим у Нацполіції. Він розслідував справи щодо розкрадання майна та коштів, у тому числі й на Укрзалізниці.

У березні 2016 року Клименко брав участь у конкурсі до Національного антикорупційного бюро та став детективом, потім - старшим детективом, а у листопаді 2017 - керівником відділу.

Він розслідував справи екс-нардепа Олександра Онищенка, екс-керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який відповідає за направлення правоохоронних органів. Він також очолює групу прокурорів у справі екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.