Україна має намір запровадити санкції проти 18 виробників харчування для російських окупантів.

Кабмін пропонує РНБО ввести санкції проти 18 російських юридичних осіб, які забезпечують армію Росії продуктами. Про це йдеться у розпорядженні №767 від 30 серпня.

На п'ять років пропонується ввести санкції проти АТ Воєнторг, ПАТ Грязінський харчовий комбінат, ВАТ Консервсушпрод, ТОВ Комбінат з виробництва харчових продуктів Рускон, ТОВ Консервпаклам, ТОВ Консервпром, АТ Візит, ТОВ Мас Лі, ТОВ Кондитерська фабрика Перемога, ТОВ ГТП Відродження, ТОВ Промтех-СП, ТОВ Петрохімпласт, ТОВ Сірникова фабрика Перемога, ТОВ Сірникова фабрика Енергопак, ТОВ Стаїрс, ТОВ Інтер-трейд-юніон, ТОВ Май-фудс та ТОВ М'ясокомбінат Дружба народів.

"Для забезпечення дій військ агресора задіяно велику кількість підприємств Російської Федерації. Зокрема, продовольче забезпечення військ агресора здійснюється масовим використанням індивідуальних раціонів харчування, що виробляються в кооперації російськими виробниками харчових продуктів (товарів) і які містяться практично у всіх фото- та відеоматеріалах про дії окупантів на території України", - йдеться в обґрунтуванні.

Зазначається, що своїми діями виробники харчування для військ агресора створюють реальні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності, призводять до окупації території.