Автомобілі прибули до області як гуманітарка. Проте були розподілені потреби армії чи медустанов, а використовувалися для надання платних послуг громадянам.

У Чернівецькій області викрито генерального директора медустанови на незаконному використанні гуманітарної допомоги. За даними слідства, головлікар привласнив п'ять карет швидкої допомоги, які були передані області як гуманітарна допомога. Про це повідомили в Офісі генпрокурора у п'ятницю, 6 травня.

Після прибуття на територію України автомобілі швидкої допомоги не були розподілені на потреби армії чи лікарень. Вони були зареєстровані у благодійній організації, яку очолює цей же керівник лікарні, та використовувалися для надання платних послуг громадянам.

Також у рамках розслідування кримінального провадження задокументовано отримання посадовою особою 16 000 гривень неправомірної вигоди за нецільове використання майна медичної установи (ч. 3 ст. 368 КК України). За цим фактом йому оголосили про підозру.

Слідство встановлює всі обставини та причетних до розкрадання, присвоєння або незаконного використання гуманітарної допомоги осіб.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції у Чернівецькій області під час оперативного супроводу Управління СБУ у Чернівецькій області.