Для продовження або зупинення терміну перебування авто на іноземній реєстрації в Україні потрібна письмова згода митного органу, через який ввезли машину

Державна митна служба продовжує під час війни вручати власникам автомобілів на іноземній реєстрації протоколи про штрафи, хоч офіційно обіцяла цього не робити. Про це повідомляє юридична компанія "Дорожній адвокат".

Йдеться про санкції за несвоєчасне вивезення "євробів", які передбачають штрафи у розмірі до 170 тис. грн або навіть конфіскацію машини.

Так, у березні митниця повідомила про "автоматичну" зупинку/продовження термінів тимчасового ввезення транспортних засобів, терміни зворотного вивезення яких припадають на період після 24 лютого. Після цього багато власників "євроблів" не проводили відповідного оформлення термінів тимчасового ввезення машин. Однак потім митниця видалила своє офіційне повідомлення та почала розсилати протоколи про порушення митних правил.

У юридичній компанії зазначили, що для продовження або зупинення терміну перебування авто в Україні потрібна письмова згода митного органу, через який було ввезено машину. Таке рішення можна отримати після відповідної заяви, в якій зазначаються конкретні причини.

"Лише це рішення відповідно до закону є підставою для продовження/зупинення терміну перебування авто в Україні внаслідок непереборної сили. А будь-які інформаційні повідомлення Державної митної служби на інтернет-ресурсах не завжди враховуються", – наголосили у "Дорожньому адвокаті".