Скандал, який виник через озвучення керівництвом ДП "Антонов" планів з добудови Ан-225 "Мрія" за суму не менш як $500 млн, є відображенням абсурду, який панує сьогодні в українській оборонній галузі.

Про це політичний експерт Юрій Романенко розповів у своєму відеоогляді та публікаціях у соціальних мережах .

 

 

Він нагадав про заяву колишнього конструктора "Антонова" Анатолія Вовнянка, який створював "Мрію" у групі конструкторів. В інтерв'ю він докладно пояснив, що окрім "розпилу" цей проект нічого в собі не несе, оскільки створення цього літака економічно не доцільне. Крім того, Вовнянко зазначив, що потенційну вартість "другої Мрії" сильно завищено, що несе корупційні ризики.

 

У зв'язку з цим Романенко звернув увагу на купівлю Румунією у Норвегії 32 вживаних винищувачів F-16 за 388 мільйонів євро.

"Наші горе-авіаконструктори з "Антонова" хочуть втюхати другий екземпляр "Мрії" за 500 млн євро. Ще раз. Половина країни сидить без світла, друга половина чекає прильоту на електростанції, що залишилися. 32 F-16 закрили б небо на раз два. І ми б ще на гроші, що залишилися, купили ракети класу повітря-земля і почали бити інфраструктуру в радіусі 300 км, або збивали б Міг-31 з Кинжалами прямо над Білоруссю, або закошмарили б залишки Чорноморського флоту в Криму разом із самим Кримом. Але в них, с*ка, є "Мрія". І немає інстинкту самозбереження", - зазначив аналітик.

Романенко порадив ДП "Антонов" перестати займатися бурхливою імітацією діяльності, паразитуючи на загальнонаціональному символі, а ставити реалістичні та актуальні цілі:

"Побудувати хоча б один бойовий дрон. Ну хоча б ту ж саму "Горлицю", яка вже скільки там років припадає пилом десь у цехах. Тим більше, якщо "Антонов" десь знайшов 500 млн євро, то нехай на ці гроші збудує десяток тисяч дронів типу "Шахідів".

Один примітивний "шахід" коштує 30 тисяч доларів. Якщо Україна пускатиме щодня 50 шахідів одночасно на один блок трансформаторів на якійсь електростанції в Росії, то за добу йтиме 1,5 млн доларів на один залп. Це означає, що до кінця зими вся європейська частина Росії була б без світла, або її значна частина. А ще без нафтопереробних заводів та багато чого ще. Навіть якщо один шахід із залпу в 50 штук додолатиме до цілі, то до кінця зими були б уражені десятки стратегічних цілей".

Експерт наголосив, що весь цей абсурд із спробами присмоктатися до держбюджету відбувається на тлі того, що вся країна змушена збирати гроші на безпілотники, авто та екіпірування, яких гостро не вистачає на фронті.

Такоже рекомендуємо бесіду: