На борту судна Karteria 37 тисяч тонн зерна пшениці. У Туреччині його подрібнять на борошно, запакують і знову завантажать на корабель для відправки до Ємену.

З порту Південний на Одещині вийшло друге суховантажне судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП). Про це заявив представник генсека ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє Інтерфакс-Україна у середу, 31 серпня.

"З порту Південний вирушив черговий суховантаж із пшеницею, призначеною для гуманітарної допомоги в Ємені. Це друге морське перевезення продовольчої допомоги ЗПС з України з початку конфлікту в лютому", - сказав Дюжаррік на брифінгу.

За його даними, на борту судна Karteria 37 тисяч тонн зерна пшениці. Суховантаж проінспектують у Туреччині, де також подрібнять зерно на борошно, запакують і знову завантажать на судно для відправки до Ємену.

Як відомо, перше зафрахтоване ЗПС суховантажне судно Brave Commander з пшеницею залишило Україну 21 серпня і напередодні вдень досягло порту призначення в африканському Джибуті. Цей корабель перевозив понад 23 тисячі тонн пшениці для Ефіопії. Такої кількості зерна достатньо, щоб прогодувати 1,5 млн людей протягом місяця.