Європейський Союз запровадить низку нових обмежень для Росії, зокрема ліміт цін на нафту.

Комітет постійних представників країн Євросоюзу у середу, 5 жовтня, погодив нові санкції проти Росії, повідомляє головування Чехії в ЄС.

Зокрема, новий пакет санкцій включає заборону постачання високотехнологічної продукції до РФ, надання російським структурам послуг IT, інжинірингу, юриспруденції.
 
Також санкції передбачають "заборону на транспортування морем російської нафти третім країнам за ціною, що перевищує ліміт, а також на супутні послуги".
 
Обмеження ЄС торкнуться і імпорту із Росії сталеливарної продукції, деревної маси, паперу, обладнання та побутової техніки, хімічних речовин, пластику, сигарет.
 
Крім того, буде розширено і санкційний список персональних обмежень, а також встановлені критерії, що визначають обхід чинних санкцій.
 
Як уточнив постійний представник Литви в ЄС Арнольдас Пранцкявічюс, до санкційного списку включать 35 нових осіб і компаній, залучених у війну, псевдореферендуми та пропаганду.
 
"8-й пакет санкцій проти Росії щойно схвалений у Комітеті постійних представників. Включає обмеження цін на нафту, нові заборони на імпорт та експорт сталі, дерева, машин, авіації, пластмас, хімікатів на суму EUR7 млрд, заборона на різні послуги, 35 нових осіб та компаній, залучених у війну, фіктивні референдуми та пропаганду", - написав Пранцкявічюс.
 
Рішення про восьмий пакет санкцій проти РФ вітала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
 
"Я вітаю сьогоднішню згоду держав-членів щодо восьмого санкційного пакету. Ми діяли швидко і рішуче. Ми ніколи не приймемо ні фіктивні путінські референдуми, ні будь-яку анексію України. Ми сповнені рішучості продовжувати змушувати Кремль платити", - вона у Twitter.
 
Глава ЄК озвучила пропозиції щодо нового пакету антиросійських санкцій тиждень тому.