Американська біотехнологічна компанія Moderna оголосила про початок клінічних випробувань другої вакцини від ВІЛ на основі мРНК. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу компанії.

У дослідженнях візьме участь 56 здорових добровольців. Упродовж шести місяців після введення вакцини медики спостерігатимуть за їхнім станом та оцінюватимуть імунну відповідь.

Випробування планують завершити у травні 2023 року, але попередні результати можуть з'явитися раніше.

За словами вчених вакцини проти ВІЛ поки що не дуже добре справляються зі своїм завданням: у доклінічних і клінічних випробуваннях експериментальні препарати зазнали невдачі. Найвищу ефективність (30%) засвідчила комбінація векторної вакцини з пептидною вакциною, клінічні випробування якої проводили в Таїланді.

У новому препараті Moderna мРНК кодує імуноген eOD-GT8 60mer, на який виробляються антитіла проти однієї з ділянок білка Env ВІЛ. За допомогою цієї ділянки вірус зв'язується з глікопротеїном CD4 лімфоцитів. У компанії стверджують, що такі антитіла мають широкий спектр дії, тобто мають працювати проти більшості штамів ВІЛ. Це може допомогти подолати проблему частих мутацій вірусу.

Поделиться в соц. сетях: