Під час виступу 77-ї Генасамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський запропонував “формулу умов миру”, прийняття якої світ зможе уникнути війн у майбутньому. Про це інформує УНН.

«Я представляю формулу, яка може спрацювати не лише для нас, а для всіх, хто може опинитися в подібній ситуації. Ця формула пропонує умови миру: покарання за злочин; захист життя людини; відновлення безпеки та територіальної цілісності; рішучість», – повідомив Зеленський.

5 слідових “формули миру”:

Покарання за злочини. А саме за прояв агресії стосовно іншої держави, порушення її кордонів, територіальної цілісності і компенсація завданих збитків агресором. Згідно з цим пунктом до агресора повинні бути застосовані санкції, виключення з міжнародних організацій, блокування торгівлі та арешт активів.

Захист життя людини. Кожна держава, яка опиняється в ситуації збройної агресії, повинна мати можливість захистити своїх громадян і звільнити територію. Тож даний пункт передбачає військову і фінансову допомогу, а також надання розвідувальних даних.

Відбудова безпеки і територіальної цілісності. Посягання на продовольчу, радіаційну, енергетичну, безпеку від зброї масового ураження та територіальну цілісність повинні одразу присікатися, а державу, що порушує норми, визнавати на всіх рівнях країною-спонсором тероризму як на законодавчому, так і на політичному.

Гарантії безпеки. Кожна держава повинна мати гарантії безпеки і Україна має пропозиції по оновленню безпекової архітектури не лише в Європі, а й у всьому світі, щоб превентивно уникнути війни.

Рішучість. Рішучість об’єднатися світом та спільно боротися проти агресора, а також закликати до порядку тих, хто намагається його порушити.

«Чого немає в нашій формулі? Нейтральності. Ті, хто говорять про нейтральність, коли людські цінності та мир під загрозою, говорять про байдужість. Вони дбають про одне одного лише формально, симпатизують протоколу і саме тому прикидаються, що ніби захищають когось. В реальності вони захищають лише свої інтереси і саме це створює умови війни. Саме це треба виправити, для того щоби створити умови миру», – додав Зеленський.

Поделиться в соц. сетях: