Єрмек Наримбаєв був засуджений за статтею розпалювання соціальної, національної, родової, расової, станової чи релігійної ворожнечі.

В аеропорту казахського міста Алмати затримано блогера та активіста Єрмека Наримбаєва, який кілька років проживав в Україні та прилетів рейсом з Києва. Про це повідомляє Tengrinews із посиланням на місцеву прокуратуру у неділю, 6 лютого.

Прокуратура Алмати повідомляє, що Наримбаєв Є.Є., 1970 року народження, затриманий співробітниками департаменту поліції на транспорті в міжнародному аеропорту Алмати після прильоту з міста Київ. Він був у розшуку… З метою виконання вироку суду Наримбаєв Є.Є. поміщений у слідчий ізолятор", – йдеться у повідомленні.
 
Відомо, що у 2016 році Наримбаєв був засуджений до трьох років позбавлення волі за статтею розпалювання соціальної, національної, родової, расової, станової або релігійної ворожнечі (ст.174 КК РК). У березні того ж року апеляційний суд пом'якшив покарання активісту, замінивши позбавлення волі обмеженням на той самий термін. Після цього він виїхав з Казахстану до України, незважаючи на заборону.
 
Нагадаємо, у Казахстані відпустили тисячу затриманих під час протестів. Усім заарештованим забезпечується право на захист та отримання юридичної допомоги, а скарги ретельно перевіряються, запевнили у Генпрокуратурі Казахстану.
 

Поделиться в соц. сетях: