Попередня домовленість дає надію на "можливість впровадження нових політичних фантазій і дуже амбітних ідей", заявили в партії.

Соціал-демократична партія Німеччини, Союз90/Зелені і Вільна демократична партія мають намір почати коаліційні переговори. Про це повідомляє Укрінформ у п'ятницю, 15 жовтня.

Намір було погоджено після багатоденних переговорів і закріплено в документі на 12 аркушах. Його підписали вранці п'ятниці лідери партій. Нову коаліцію за партійними кольорами називають Світлофор.

"Ми погодили документ... це дуже хороший результат і... ми можемо рекомендувати почати переговори", - сказав кандидат у канцлери від СДПН Олаф Шольц, повторно висловивши надію на те, що новий уряд з'явиться до Різдва.

Своєю чергою, лідер Зелених Анналена Бербок підтвердила, що зараз є можливість запропонувати партіям почати коаліційні переговори і підкреслила важливість того, що партії можуть "відкрито говорити про розбіжності і знаходити спільне".

Нарешті, лідер лібералів Крістіан Лінднер заявив, що попередня домовленість "дає надію на прорив у країні... можливість впровадження нових політичних фантазій і... дуже амбітних ідей". Лінднер відзначив важливість того, що три партії можуть погодитися з основними питаннями і разом управляти країною.

"Давно не було такого шансу модернізувати суспільство, економіку та державу, і ми не хочемо втратити цей шанс", - підкреслив політик.

У той же час, рішення лідерів партій ще мають затвердити їх керівні органи. Якщо все буде погоджено, то почнуться переговори по суті, які обіцяють бути непростими і можуть затягнутися.

Поделиться в соц. сетях: