У Молдові та в 36 країнах, де проживають молдавські громадяни, 11 липня проходять дострокові парламентські вибори, передає УНН із посиланням на NewsMaker.

У Молдові о 7:00 відкрили 1 959 виборчих дільниць. У виборах беруть участь 20 політичних партій, два передвиборних блоки і незалежний кандидат.

Це передвиборний Блок комуністів і соціалістів, партія “Будуємо Європу вдома”, партія “Громадянський конгрес”, передвиборний блок “Ренато Вусатий”, партія “Дія і солідарність”, партія “Шор”, рух “Speranţa-Надія”, Демократична партія, партія “Платформа Гідність і правда”, партія національної єдності, партія “Демократія вдома”, партія “Розвитку та об’єднання Молдови”, “Альянс за об’єднання румунів”, партія “NOI”, Зелена екологічна партія, партія “Закон і справедливість”, партія “Сила народу”, “Партія змін”, “Партія трудящих”, партія “Новий історичний вибір”, партія “Патріоти Молдови”, “Партія регіонів” та незалежний кандидат В’ячеслав Валько.

Для представників молдавської діаспори за кордоном відкриють 150 виборчих дільниць. Перший виборчу дільницю о 1:00 за кишинівським часом відкрили в Японії.

Слід зазначити, що на Кіпрі громадяни Молдови повинні будуть надати негативний тест на коронавірус або сертифікат про вакцинацію або результат серологічного аналізу на антитіла, що підтверджує, що людина перехворіла ковідом. 

У Молдові в день виборів за дотриманням громадського порядку стежитимуть понад 6,6 тис. поліцейських.

Вибори визнають такими, що відбулися, якщо в них візьмуть участь не менше 30% виборців. Для проведення виборів ЦВК надрукував 3,5 млн бюлетенів, з яких 2,8 млн розподілив по виборчих дільницях в Молдові, 26,7 тис. бюлетенів — за кордоном.

Слід зазначити, що сьогодні з 7:00 до 21:00 в Молдові будуть працювати всі пункти вакцинації від коронавіруса. На всіх дільницях виборців будуть інформувати про користь щеплень. Кампанія МОЗ Молдови пройде під гаслом: “Після виборів сходи на вакцинацію”.

в західних країнах, так і від того, як буде “мобілізований” придністровський електорат.

Поделиться в соц. сетях: