Ще до появи нового типу мутації COVID-19 спостерігалося уповільнення відновлення глобальної економіки, наголосила голова Фонду.

Поява штаму коронавірусу Омікрон та його поширення загрожує глобальній економіці зниженням темпів відновлення. Про це заявила глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва під час виступу на конференції Reuters Next у п'ятницю, 3 грудня.

"Давайте будемо гранично відвертими: новий штам, який може поширитися дуже швидко, може підірвати довіру. І в цьому сенсі ми, ймовірно, побачимо деякі зниження зроблених нами в жовтні прогнозів зростання світової економіки", - сказала Георгієва.

За її словами, ще до появи нового типу мутації COVID-19 спостерігалося уповільнення відновлення глобальної економіки на тлі зниження темпів економічного зростання США та Китаю через Дельта-штам.

Тому, зазначила директор Фонду, онлайн-саміт президента США Джо Байдена та голови КНР Сі Цзіньпіна став позитивним сигналом для подолання коронакризи.

"Ми можемо тільки разом вийти з цього. Це стосується і вакцинації, і підтримки найуразливіших частин світу для того, щоб впоратися з кризою", - наголосила Георгієва, вказавши на необхідність у найкоротші терміни вирішити проблему заборгованості бідних країн.

Поделиться в соц. сетях: