Натомість влада Республіки Білорусь і далі стверджує, що в країні "політв'язнів не було і немає".

За грудень кількість політв'язнів у Білорусі збільшилася на 82 особи і досягнула кількості 970 осіб. Про це в суботу, 1 січня, заявили в правозахисному центрі Весна.

"Кількість політв'язнів за місяць збільшилася на 82 особи, станом на 30 грудня була 970 осіб і досі неухильно зростає", - йдеться в повідомленні Весни.

За інформацією правозахисників, тривають затримання учасників мирних акцій протесту, громадян за використання біло-червоно-білої символіки. За грудень 2021 року, за даними Весни, було 29 адміністративних арештів загальною тривалістю 381 добу.

"Триває процес притягнення до кримінальної відповідальності учасників протестних виступів проти фальсифікації результатів президентських виборів і інакодумців і критиків влади", - йдеться в повідомленні.

Правозахисники й журналісти досі фіксують численні факти жорстокого поводження із громадянами, позбавленими волі з політичних мотивів.

"Катування, як і раніше, застосовують під час розслідування політично мотивованих кримінальних справ", - наголошено в доповіді.

Поделиться в соц. сетях: