Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден і президент Російської Федерації Володимир Путін 30 грудня проведуть телефонну розмову.

Як повідомляє телеканал CNN, про це оголосила прес-секретар Ради національної безпеки при Білому домі Емілі Хорн.

Зокрема, лідери США і РФ проведуть розмову у четвер з метою обговорення низки тем, в тому числі майбутню дипломатичну взаємодію з Росією.

Байден погодився з проханням Путіна провести розмову, оскільки президент США вважає, що коли справа стосується Росії, нічого не може замінити прямий діалог між лідерами держав.

Хорн зазначила, що "адміністрація Байдена продовжує брати участь у широкій дипломатії з нашими європейськими союзниками і партнерами, проводячи консультації та координацію щодо спільного підходу у відповідь на воєнне нарощення Росією на кордоні з Україною".

Вона додала, що Байден говорив з лідерами країн Європи, а посадовці його адміністрації брали участь у багатосторонніх перемовинах з НАТО, ОБСЄ і Євросоюзом. Також американські посадовці провели численні консультації з представниками країн Східної Європи на двосторонній основі і у форматі "Бухарестської дев'ятки", а також з Україною.

Байден планує попередньо розглянути стан справ майбутніх двосторонніх переговорів між США і РФ, які мають відбутися 10 січня, а також обговорити зустрічі НАТО і РФ та на полях ОБСЄ, які заплановані на 12 та 13 січня відповідно.

Розмова Байдена і Путіна, яка запланована на 22:30 за київським часом, стане другою безпосередньою розмовою лідерів США і РФ у грудні, оскільки Сполучені Штати продовжують тиснути на Росію з метою зменшити чисельність її величезної воєнної присутності біля кордонів України.

Поделиться в соц. сетях: