Україна до кінця 2021 року чекає отримати від Фонду 2,2 мільярда доларів трьома траншами.

Місія Міжнародного валютного фонду завершила в Україні роботу з питань першого перегляду програми в форматі stand-by без прийняття позитивного результату про перегляд, йдеться в прес-релізі МВФ 13 лютого.

Повідомляється, що в період з 21 по 23 грудня і з 11 січня по 12 лютого фахівці МВФ обговорили з представниками влади України прогрес у впровадженні заходів і реформ, що є частиною підтриманої угодою stand-by програми дій влади.

Консультації були присвячені зміцненню управління Нацбанку України, законодавчих та регулятивних норм нагляду за фінінститутами, заходів зі скорочення середньострокового бюджетного дефіциту, посилення антикорупційної діяльності та судової системи, а також енергополітики Києва.

"Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", - резюмував результати роботи постійний представник МВФ Йоста Люнгман.

Як повідомив агентству Reuters глава НБУ Кирило Шевченко, Україна до кінця року очікує отримати від МВФ 2,2 мільярда доларів трьома траншами.

Нагадаємо, в червні 2020 року МВФ схвалив кредитну програму Києву і виділив перший транш в 2,1 мільярда доларів, щоб допомогти українській економіці, яка сильно постраждала від наслідків пандемії.

Подальші позики були заморожені у зв'язку з повільними темпами реформ в Україні. МВФ також стурбований рішенням уряду України від січня цього року про зменшення ціни на газ нижче ринкової з метою зниження тарифів для населення.

Поделиться в соц. сетях: