Євросоюз може виділити Україні 1,5 млрд євро у квітні та 1,9 млрд євро у травні за Ukraine Facility.


Європейський Союз може виділити Україні в рамках інструменту Ukraine Facility ще 1,5 млрд євро у квітні та 1,9 млрд євро у травні. Однак Європейська комісія очікує на виконання Києвом погоджених раніше умов і схвалення Європейською радою плану України. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає Інтерфакс-Україна.

"Наступний платіж (за Ukraine Facility) у розмірі 1,5 млрд євро заплановано на цей місяць, якщо умови політики буде виконано", - сказав він.

 

За словами Домбровскіса, Єврокомісія наразі оцінює план України з метою складання квартальних показників реформ та інвестицій, які необхідно здійснити, щоб розблокувати майбутні виплати.

 

"Найближчим часом ми завершимо цю роботу й передамо оцінку Європейській Раді. Щойно буде схвалення, це відкриє шлях Україні до отримання попереднього фінансування в розмірі 1,9 млрд євро, найімовірніше, у травні", - зазначив виконавчий віцепрезидент.

 

Він наголосив, що Ukraine Facility на 50 млрд євро на період до 2027 року - рятувальне коло з боку ЄС у надзвичайно скрутний час, щоб допомогти Україні зберегти ключові державні послуги та забезпечити функціонування держави. Він нагадав, що перший транш 4,5 млрд євро у рамках перехідного фінансування було виділено в березні.

 

План України - є основним інструментом реалізації Ukraine Facility, і основна увага в ньому приділяється структурним реформам для усунення бар'єрів на шляху зростання, інвестиціям у ключові сектори та заходам зі сприяння зближенню України з правилами й стандартами ЄС у рамках її шляху до вступу.