Страхові компанії заявляють, що на цей момент можуть продати поліс тільки в паперовому вигляді.

Оформлення електронних полісів автоцивілки тимчасово зупинено через збій у роботі баз даних Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ). Про це повідомляють сайти низки українських страхових компаній та агрегаторів із продажу полісів.

Страхові компанії відзначають, що можуть продати поліс тільки у паперовому вигляді – його можуть надіслати поштою або можна забрати у відділенні.

Водночас остаточно не зрозуміло, в який спосіб і чи взагалі буде дійсною паперова автоцивілка до моменту відновлення роботи Реєстру і внесення в нього даних проданих полісів.

До збою в роботі Реєстру МТСБУ призвела кібератака, яка вивела з ладу десятки державних сайтів у п'ятницю, 14 січня. А 17 січня в Держспецзв'язку заявили, що Реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не було пошкоджено. Вже найближчим часом він має відновити свою роботу.

 

 

Нагадаємо, в ніч на 14 січня на Україну було здійснено кібератаку, внаслідок якої з ладу вийшли близько 70 урядових і регіональних сайтів. Фахівці спочатку припустили, що це справа кіберзлочинців з РФ.

Мета хакерів – дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, посіяти хаос і зневіру у суспільстві. Втім, пізніше заступник Секретаря РНБО Сергій Демедюк заявив, що за кібератакою може стояти хакерське угруповання UNC1151, пов'язане з білоруською розвідкою.

Поделиться в соц. сетях: