День всіх закоханих - найромантичніше свято року, яке набуло популярності в багатьох країнах світу.

День святого Валентина, або День усіх закоханих, щороку відзначається по всьому світу 14 лютого.

У свято є звичай обмінюватися листівками у формі сердечка (валентинками) і дарувати коханим людям подарунки: квіти, цукерки, іграшки.

14 лютого не є офіційним святом і у 2022 році припадає на понеділок. За традицією, закохані влаштовують романтичну вечерю в кафе, ресторані чи вдома.

 

Історія дня Валентина

За однією з версій, День Валентина пов'язаний з луперкаліями Стародавнього Риму - язичницьким святом родючості на честь богині любові Juno Februata і бога Фавна, яке відзначали в середині лютого.

Також є легенда про життя святого Валентина, згідно з якою жорстокий римський імператор Клавдій II заборонив шлюби, так як вважав, що самотній чоловік краще бореться на війні. Польовий лікар і священик Валентин співчував нещасним закоханим і потайки від усіх вінчав пари.

Коли про діяльність Валентина дізналася влада, його посадили в темницю і засудили до смерті. Перебуваючи в ув'язненні, він познайомився з дочкою наглядача - Юлією - і перед смертю написав їй зізнання в любові - валентинку. За переказами, страта Валентина відбулася 14 лютого 269 року.

Згодом Католицька церква канонізувала Валентина як християнського мученика, який постраждав за віру. У 496 році Папа Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

У 1969 році під час перероблення календаря святих Римсько-католицька церква вилучила з нього ім'я святого Валентина через недостовірні і суперечливі відомості про його життя.

Однак День всіх закоханих продовжують відзначати в різних куточках планети. Особливу популярність він набув серед молоді.

 

Фото: pixabay.com

 

Традиції свята

Сформована традиція Дня святого Валентина як свята закоханих закріпилася під впливом англійської та французької літератур кінця XIV століття.

В основному свято відзначають у європейських країнах. У деяких державах, наприклад у Саудівській Аравії, воно заборонене під загрозою великого штрафу.

В азіатських країнах Валентинів день з'явився не так давно, проте часом його відзначають із більшим розмахом, ніж у Європі.

У Японії 14 лютого прийнято дарувати солодощі, при цьому японські чоловіки отримують навіть більше подарунків, ніж жінки.

Французи в День закоханих дарують коштовності, а в Канаді і Данії - засушені білі квіти.

У Британії незаміжні дівчата встають до сходу сонця і ворожать на судженого, дивлячись у вікно.

Фото: pixabay.com

 

Атрибути Дня святого Валентина

 

Традиційними символами свята є валентинки - листівки у вигляді сердець будь-якого розміру, кольору, стилю і дизайну.

 

Поряд з ними великий попит мають м'які іграшки, статуетки янголят, солодощі.

 

Головний колір Дня святого Валентина - червоний або ж рожевий.

 

Багато пар обирають День Валентина для того, щоб зробити пропозицію руки і серця для одруження або взяти в цей день шлюб.

 

Головне правило свята - провести його в гарному настрої та з вірою в любов.

Фото: pixabay.com

 

Поделиться в соц. сетях: