Ціна на газ у Європі встановила новий рекорд. В ході торгів 9 вересня вартість жовтневого ф'ючерсу за індексом голландського TTF перевищила історичний максимум, досягнувши 57,25 євро за мегават-годину, що відповідає 700 доларам за тисячу кубометрів

Про це свідчать дані біржі ICE Futures.

На відкритті торгів 9 вересня ціна становила 679 доларів за 1 тис.куб. м, протягом дня вона коригувалася до 669,4 долара, після чого почала різко зростати та побила черговий рекорд.

Основними причинами рекордного зростання цін на природний газ в Європі як і раніше називають низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму та слабкі темпи закачування, які викликані дефіцитом пропозиції.

Як відомо, Україна сильно залежить від європейських біржових цін на газ, оскільки не має контракту з поставок з газодобувними компаніями. А враховуючи те, що в країні діє так званий імпортний паритет, біржові ціни можуть позначитися не тільки на тарифах для населення, а й на виробництві, яке у підсумку буде змушене або втрачати рентабельність, або підвищувати вартість кінцевого продукту для споживачів.

 

Ціна на газ в Європі: прогноз для України на зиму


На думку експерта у сфері енергетики Валентина Землянського, Україна, яка імпортує з Європи близько третини споживаного газу, сьогодні не може вплинути на ситуацію з цінами на внутрішньому ринку.

Тому спрогнозувати, якою буде вартість газу в зимовий період на українському ринку, практично неможливо, вважає він.

"Подивимося. Зараз ситуація складається під логіку запуску "Північного потоку-2", в тому числі. Плюс є дефіцит поставок скрапленого газу на європейський ринок. Зараз на газовому ринку явний пузир", – зазначав раніше Землянський.

Тарифи на газ для населення: що обіцяють Кабмін та "Нафтогаз"

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що уряд продовжить допомагати місцевим керівникам та вирішить питання з компенсацією для теплокомуненерго.

Повідомлялося, що "Нафтогаз" пропонує теплокомуненерго блакитне паливо по 7,42 гривень за кубометр в рамках трирічного контракту.

"Така ціна дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло в цьому опалювальному сезоні. Ми за цим будемо уважно стежити за кожним містом, по кожному регіону", – заявив Шмигаль.

Поделиться в соц. сетях: