Італійська енергетична компанія Eni та лівійська Національна нафтова корпорація (NOC) підписали в суботу угоду про видобуток газу на суму 8 мільярдів доларів, спрямовану на збільшення постачання енергоносіїв до Європи. Про це УНН повідомляє з посиланням на Reuters.

Угода, підписана прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні під час візиту в Тріполі, спрямована на збільшення видобутку газу для внутрішнього ринку Лівії, а також на експорт завдяки розробці двох морських газових родовищ.

Видобуток розпочнеться 2026 року і досягне рівня 750 мільйонів кубічних футів на день. Газова угода розрахована на 25 років.

За останній рік європейські країни все частіше прагнули замінити російський газ енергоносіями з Північної Африки та інших країн через війну в Україні.

Італія вже взяла на себе ініціативу із закупівлі газу з Алжиру, створивши там нове стратегічне партнерство, яке передбачає інвестиції, щоб допомогти державній енергетичній компанії Sonatrach подолати роки зниження видобутку.

Однак угоди, досягнуті в Тріполі, можуть бути підірвані внутрішнім конфліктом у Лівії, який розділив країну між конкуруючими угрупованнями, які змагаються за контроль над урядом і оскаржують претензії один одного на політичну легітимність. У світлі цього, деякі політики, що входять до складу парламенту, які не визнають діяльність глави NOC, вже заявили про відсутність легітимності у договору, підписаного з італійською стороною.