Нерезиденти-інвестори в ОВДП продали з початку року облігацій на загальну суму понад 5 млрд. гривень і купили іноземну валюту на суму $264 млн.
 

Головною причиною різкого ослаблення гривні у січні став психологічний фактор, пов'язаний із геополітичними подіями навколо України та реакцією на них учасників ринку. Про це сказав заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій, повідомляє Економічна правда у вівторок, 18 січня.
 
"Відбулося посилення попиту на іноземну валюту з боку нерезидентів на валютному ринку України. Зокрема, нерезиденти-інвестори в ОВДП продали з початку року облігацій на загальну суму понад 5 млрд. гривень і купили іноземну валюту на суму $264 млн.", - заявив Гелетій.
 
За його словами, такий обсяг додаткового попиту мав певні наслідки для ситуації на внутрішньому валютному ринку, оскільки поєднувався з дією окремих сезонних факторів. Зокрема, певний вплив на загальну ринкову кон'юнктуру справили традиційно активні бюджетні витрати у грудні. Крім того, традиційно у січні спостерігається певне зменшення продажу валюти підприємствами АПК. Водночас обсяги продажу валюти з боку іншої провідної експортної галузі – гірничо-металургійної – залишаються на високих рівнях і поки що не демонструють ознак до зменшення.
 
Гелетій запевнив, що наразі валютний ринок України "має надійну макроекономічну основу, а також є значно стійким до шоків".
 
"Велику стійкість ринку додає і досвід стресової ситуації навесні 2020 року, спровокованої пандемією COVID-19, а також стримана реакція ринку на концентрацію військ Росією біля кордону з Україною у квітні 2021 року", - зазначив він і додав, що у прогнозах НБУ, починаючи з 2014 року, постійно враховується ризик ескалації військового конфлікту.
 
Гелетій повідомив, що станом на ранок 18 січня Нацбанк продав на ринку $581 млн. А готівковий обсяг валютних резервів становить понад $30 млрд.
 
"У разі, якщо ситуативні фактори посилюватимуть загрозу забезпечення стабільності грошової одиниці України та/або фінансової стабільності у більш тривалій перспективі, Нацбанк готовий оперативно вжити додаткових заходів, спрямованих на стабілізацію ринку із застосуванням комплексу передбачених законодавством монетарних інструментів", – резюмував він.
 
Нагадаємо, сьогодні гривня обвалилася до річного мінімуму до долара - 28,41 UAH/USD. Нацбанк знизив курс гривні майже на 29 копійок щодо американської валюти.
 
А минулого тижня НБУ збільшив продаж валюти у 3,3 разу – до 330 млн доларів – для підтримки курсу гривні.

Поделиться в соц. сетях: