Протягом семи років космічний апарат BepiColombo перебуває у внутрішній частині Сонячної системи і в грудні 2025 має вийти на орбіту навколо Меркурія.

Космічний апарат BepiColombo зробив фото Меркурія. Він підлетів до планети на відстань 236 км, але знімки були отримані з відстані 3500 км,пише Space.

Фото були зроблені під час третього близького обльоту найменшої планети Сонячної системи увечері 19 червня. 

Таким чином апарат зміг вивчити навколишнє космічне середовище Меркурія, та зробити приголомшливі фотографії покритої кратерами пустельної поверхні планети.

"Апарат наблизився до Меркурія на дуже близьку відстань 236 км з нічного боку планети, а тому з цієї відстані він не зміг зробити якісних, хоч і чорно-білих зображень. Приблизно через 20 хвилин після максимального зближення з Меркурієм BepiColombo відлетів на відстань в 3500 км від планети і саме звідси камери апарату зробили нові знімки", - кажуть вчені.

На фото видно багато геологічних особливостей планети. Серед них багато стародавніх кратерів, залитих вулканічною лавою, яка утворилася протягом першого мільярда років історії планети, коли Меркурій ще був вулканічно активним. 

Окрім того, у кадр потрапила відома височина дугоподібної форми під назвою Beagle Rupes. 

 

 

Також дослідницький зонд сфотографував до цього безіменний кратер. Його врешті-решт назвали на честь ямайсько-британської художниці Едни Менлі, яка померла 1987 року.