Три випадки вірусу субваріанту Дженні виявлено на Сумщині, по два - у Волинській і Черкаській областях, по одному - у Рівненській і Запорізькій областях.

У січні в Україні зареєстровано дев'ять випадків нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон - JN.1, який називають Дженні. Про це сьогодні, 23 січня, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Повідомляється, що три випадки вірусу субваріанту Дженні виявлено на Сумщині, по два - у Волинській і Черкаській областях, по одному - у Рівненській і Запорізькій областях.

"Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді - тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення", - зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед вищезгаданих людей лише одна людина мала два щеплення проти COVID-19.

"За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів - 27-73 роки. Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19 захищають від нового субваріанту", - йдеться в повідомленні МОЗ.