Наразі на рятівні операції із трансплантації очікують понад 3 тисячі пацієнтів. Від 2024 року в межах програми медичних гарантій держава повністю покриває витрати на трансплантацію органів.

За 11 місяців цього року українські лікарі провели 467 трансплантацій внутрішніх органів. Загалом медики пересадили 311 нирок, 93 печінки та 63 сердець. З них трансплантацій від померлого донора - понад 65 %. Про це у середу, 25 грудня, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ).

Найбільше пересадок відбулося в Першому медичному обʼєднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та Інституті серця МОЗ України.

Як зазначили в МОЗ, також відбувалася трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин. За рік процедуру провели 376 разів, з них 54 дітям. Торік таких трансплантацій було на 15% менше. Найбільше таких пересадок відбулося в Національному інституті раку, Черкаському клінічному онкологічному центрі та Київському міському центрі нефрології та діалізу.

Крім того, у Національному інституті раку виконали першу алогенну трансплантацію. Зараз такі операції відбуваються уже в чотирьох закладах України.

"Попри виклики війни, українські лікарі продовжують виконувати одні з найскладніших трансплантацій, зокрема легенів. Вперше таку операцію провели у 2021 році. Крім того, трансплантологи в Україні здійснюють пересадку комплексів органів, наприклад, серця та нирки, серця та легень, підшлункової залози та нирки. Наразі на рятівні операції із трансплантації очікують понад 3 000 пацієнтів", - додали в МОЗ.