Українцям, які мешкають на підтоплених територіях південних областей, заборонено пити воду з колодязів, оскільки є ризик інфікування.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я, пресслужба Кабміну.
У відомстві наголошують, що після затоплення частини територій південних областей через підрив Каховської ГЕС росіянами "висока вода" змивала все на своєму шляху.
"Грунт із збудниками кишкових інфекцій, фекалії тварин і людей, добрива (наприклад, азотні) та інші забруднення могли потрапити в джерела води. Це може зробити ваш колодязь небезпечним джерелом води протягом багатьох місяців після затоплення", - уточнюють у МОЗ.
У відомстві зазначають, що для того, щоб убезпечити себе від інфікування чи отруєння, необхідно:
- Відмовитися від вживання води з колодязів та каптажів!
- Використовувати лише безпечну воду для приготування їжі, господарських та гігієнічних потреб.
- Використовувати воду, яку постачають через централізовану систему водопостачання.
- Мати на увазі, що кип'ятіння води та знезараження її спеціальними засобами (таблетками для очищення) не позбавляє її хімічного забруднення.
- Особливо уважно ставитись до води, яку вживають діти.
При цьому воду з колодязя в майбутньому необхідно буде відкачати, очистити стіни від нальоту, а дно від осаду та сміття, продезінфікувати. Після цього потрібно заповнити резервуар та знову відкачати воду. Користуватися колодязем можна лише після наступного заповнення та проведення лабораторного контролю води у ньому.