Мінкультури не забезпечило планування своїх видатків та не ухвалювало своєчасно рішення щодо коригування бюджетних призначень. Через це залишилися невикористаними 1,3 млрд гривень.
Міністерство культури та інформаційної політики (від 13 вересня 2024 року – Міністерство культури та стратегічних комунікацій України) не забезпечило повною мірою формування та реалізацію державної політики у межах своїх повноважень. Понад півмільярда гривень на управління у цій сфері - використано безсистемно та неефективно. Про це мовиться у звіті Рахункової палати.
Упродовж проаналізованого періоду Мінкультури безсистемно та неефективно використало на керівництво та управління у сфері культури та інформаційної політики 521,8 млн гривень.
Відомство не забезпечило повною мірою формування та реалізацію державної політики у сфері культури та інформаційної політики, а також не досягло мети відповідної бюджетної програми.
Розроблено лише 31% нормативно-правових актів, передбачених планами пріоритетних дій Уряду та планом роботи Міністерства на 2023 рік. Зокрема, так і не було розроблено Стратегію розвитку культури та план заходів з її реалізації, не затверджено окремих нормативних документів, які б визначали перспективи та пріоритетні напрями розвитку у сфері інформаційної безпеки України.
"Керівництво у 2020-2022 роках не забезпечило безперервного процесу планування, моніторингу та звітування щодо їх реалізації. Звіти про виконання планів роботи за 2020-2022 роки не були затверджені міністром, що свідчить про низьку якість управління загалом", - наголосили у звіті.
Структурні підрозділи Мінкультури виконали лише 40% заходів з реалізації державної політики у сфері культури та інформаційної політики.
Мінкультури не забезпечило планування своїх видатків та не ухвалювало своєчасно рішення щодо коригування бюджетних призначень. Через це залишилися невикористаними 1,3 млрд гривень.
Зауважується, що профільні структурні підрозділи з формування та реалізації політики були укомплектовані лише на 25-60 %.
Неналежна компетенція фахівців з питань реформ стала однією з причин виконання заходів з формування державної політики лише на 31%. За таких обставин на виплату надбавки за виконання особливо важливої роботи фахівцям з питань реформ та нарахувань на неї нерезультативно використано 58,4 млн гривень.
Крім того, Мінкультури не здійснює аналіз та не забезпечує контроль за ефективністю управління об’єктами держвласності, внаслідок чого існує розбіжність між даними фінансової звітності Міністерства та інформацією, що подається до Фонду державного майна України загальною сумою 9,8 млрд гривень.
Для усунення виявлених недоліків Рахункова палата рекомендує Мінкульту:
- забезпечити розроблення та затвердження показників та критеріїв оцінювання якості надання культурних послуг;
- забезпечити розроблення та затвердження нормативно-правових актів Міністерства для забезпечення виконання покладених функцій у сфері культури та інформаційної політики;
- при затвердженні паспорта бюджетної програми на керівництво та управління у сфері культури та інформаційної політики забезпечити визначення мети бюджетної програми, яка відповідатиме вимогам чіткості, реальності й досяжності;
- забезпечити аналіз дотримання критеріїв визначення ефективності управління об'єктами державної власності та здійснити оцінювання результатів фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання;
- забезпечити подання до Фонду державного майна України інформації про вартість майна, яке перебуває в оперативному управлінні суб’єктів сфери його управління, що відповідає даним бухгалтерського обліку, тощо.