Найважливішим є рішення щодо пакета військової допомоги – трібно доставити цю військову допомогу якнайшвидше, зазначив президент.

Головними темами переговорів президента України Володимира Зеленського і держсекретаря США Ентоні Блінкена стануть постачання озброєнь, безпекова угода, а також підготовка до Саміту миру. Про це він сказав під час протокольної зустрічі з очільником дипломатії США у вівторок, 13 травня.

"Те, що, як мені здається, є важливим для обох сторін: це насамперед рішення щодо пакета військової допомоги – трібно доставити цю військову допомогу якнайшвидше. Йдеться про ППО насамперед. Це найбільша проблема для нас. Нам справді потрібно вже сьогодні два Patriot для Харкова, для Харківської області", – заявив Зеленський.

У свою чергу Блінкен сказав, що частина допомоги США з останнього ухваленого Конгресом пакета вже прибула в Україну, а частина ще в дорозі й вона "дозволить змінити ситуацію".

Також, за словами Зеленського, для України є важливою участь США у майбутньому Саміті миру і присутність на ньому президента Джо Байдена.

"Саміт миру для нас є надзвичайно важливим. Нам потрібно, щоб участь брали не лише США, а й, власне, президент Байден… Ваша допомога нам також потрібна в тому, щоб залучити якнайбільше країн до цієї ініціативи… Звичайно, я хочу обговорити безпекові гарантії, яким чином наші команди працюють над ними", – сказав український лідер.

Блінкен підтвердив, що перед Україної і США "стоїть низка найважливіших питань на майбутні місяці".

"Ми хочемо бути впевнені, що разом з багатьма іншими партнерами, ми зробимо ці наступні місяці успішними, що ми впораємося з проблемами, які ми маємо, і що ми долаємо їх усі і робимо це разом", – сказав він.