Для України важливо отримати чіткий сигнал про перспективи членства в НАТО, зазначив президент.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком під час візиту до Молдови для участі в саміті Європейської політичної спільноти. Про це повідомив Офіс президента в четвер, 1 червня.

Зазначається, що це вже третя зустріч лідерів за останній місяць.

"Я вдячний Великій Британії й особисто пану прем’єр-міністру за допомогу, яка надається Україні. За лідерство у створенні танкової та авіаційної коаліцій, зокрема в готовності почати підготовку українських пілотів", – сказав Зеленський.

Він високо оцінив нещодавню передачу Україні далекобійних ракет Storm Shadow: Бо це саме та зброя, якої ми потребуємо сьогодні. Вона допомагає нам перемогти.

Під час переговорів обговорювалась ситуація на фронті і останні атаки російських агресорів ракетами і дронами по містам України.

Для захисту нашого населення та цивільної інфраструктури необхідно створити повітряний щит над українськими містами, – зазначив Зеленський.

Лідери двох країн також порушили питання щодо очікувань України від Вільнюського саміту НАТО. Президент акцентував, що для нашої країни важливо отримати чіткий сигнал про перспективи членства в Альянсі, що буде ще одним мотиваційним чинником для ЗСУ та всього українського народу.

Окрему увагу співрозмовники приділили реалізації української формули миру й організації Глобального саміту миру, необхідності подальшого посилення тиску на державу-агресора та підготовці до проведення Лондонської міжнародної конференції з відбудови України.