Україна потребує термінового посилення ППО для захисту історичної спадщини і продовження зернової угоди, зазначив український лідер.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Про це повідомила пресслужба глави держави у вівторок, 25 липня.

Український лідер розповів Сунаку про щоденні удари Росії по Одесі, намагання зруйнувати історичний центр міста й портову інфраструктуру.

Володимир Зеленський заявив, що Україна потребує термінового посилення системи ППО для захисту історичної спадщини, яка охороняється ЮНЕСКО, а також продовження зернової угоди.

"Ми мусимо захистити Одесу", – підкреслив він.

Також Зеленський і Сунак обговорили подальшу оборонну співпрацю. Йшлося про перебіг наступальних операцій ЗСУ й актуальні потреби україського війська.

Окрім того, співрозмовники відзначили ухвалення Групою семи на Вільнюському саміті НАТО Спільної декларації про підтримку України та приєднання до неї інших країн.

"Сторони скоординували майбутні кроки для її наповнення конкретними гарантіями безпеки для нашої країни на двосторонній основі", – йдеться у повідомленні.