Європейська Бізнес Асоціація зазначає, що від блокування кордону страждають як імпортери, так і експортери.

Один день простою через страйк польських перевізників на українсько-польських пунктах пропуску обходиться компанії-експортеру в один мільйонів гривень. Тоді ж як загальна сума збитків від початку простою, завданих опитаним компаніям, сягнула принаймні 305,88 млн грн. Про це повідомила за результатами експрес-опитування 55 компаній-учасників Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА).

У повідомленні зазначається, що однаково страждають як імпортери, так і експортери, бо 49% компаній ввозять продукцію в Україну. Зокрема, 25% товарів прямують до Польщі, 15% - до Німеччини, а також до країн Балтії, Західної Європи, США, Канади, країн Азії та Африки.

"Страйк польських перевізників може суттєво ускладнити та навіть паралізувати роботу багатьох компаній в Україні. Це впливає на довіру, у тому числі й іноземних партнерів до українських компаній. Через вимоги польських перевізників, які до того ж адресовані не Україні, страждає саме український бізнес", - зазначила виконавча директорка ЄБА Анна Дерев'янко.

У ЄБА зазначили, що блокування руху на кордоні польськими перевізниками вже призвело до численних негативних наслідків для бізнесу: суттєво зросли витрати на перевезення, спостерігається зміна маршрутів, збільшуються черги на словацькому й угорському кордонах. 

"Два тижні страйку створили суттєві труднощі для й без того обмежених можливостей української логістики", - констатували в ЄБА.

В асоціації також закликали польський бізнес до діалогу для розблокування польсько-українського кордону та вирішення спірних питань конструктивним шляхом.