Вперше про смертельну хворобу, яку спричиняє "м'ясоїдна бактерія", почали говорити у Японії, у 2017 році, проте тоді були десятки випадків хвороби.

У Японії поширюється захворювання, викликане так званою "м'ясоїдною бактеріею", яка може вбити людину протягом 48 годин. Про це повідомило у суботу, 15 червня, видання Bloomberg.

Вказується, що мова йде про звичайний стрептокок групи А - бета-гемолітичну грампозитивну бактерію, яка передається повітряно-краплинним та контактним шляхом. Частіше за все, зараження починається з горла.

"Люди доволі часто заражаються стрептококами, у тому числі і стрептококом А, що отримав назву "м'ясоїдна бактерія". Проте далеко не всі з заражених отримують стрептококовий токсичний шоковий синдром", - пише видання. 

Вказується, що стрептококовий токсичний шоковий синдром є нетиповою реакцією організма. Він починається з болю і набряку кінцівок (найчастіше це ноги). На фоні лихоманки і низького кров'яного тиску швидко прогресує некроз кінцівки.

"Більшість смертей відбувається протягом 48 годин. Як тільки пацієнт помічає набряк на стопі вранці, до обіду набряк може поширитися на коліно. І людина може померти протягом 48 годин", - розповів професор-інфекціонист з Токійського медичного університету Кен Кікучі.

За його даними, за нинішніх темпів зараження кількість випадків шоку в Японії цього року може сягнути 2500 "із жахливою смертністю у 30%" випадків. При цьому професор закликає колег і взагалі людей не панікувати і дотримуватись "елементарної гігієни".

Загалом станом на 2 червня у Японії було виявлено 977 випадків синдрому стрептококового токсичного шоку. За даними Національного інституту інфекційних захворювань, який відстежує випадки захворювання з 1999 року, це більше, ніж рекордні 941 випадок, зареєстровані за весь минулий рік.