В обмін на літаки Польща очікує, що Київ допоможе їй отримати доступ до ракетних або дронових технологій.

Віце-прем’єр та міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш повторив намір щодо передачі Україні радянських винищувачівМіГ-29. Водночас Варшава очікує від Києва технологічної компенсації - допомоги у розвитку ракетних та дронових систем. Про це інформує PAP.

Косіняк-Камиш 19 грудня акцентував, що ресурси літаків майже вичерпані, і їх краще передати Україні, ніж списати. Водночас рішення Ради Міністрів ще не ухвалене, оскільки потрібна позитивна реакція української сторони.

"Краще, щоб вони потрапили до України і у перспективі продовжили служити безпеці Польщі, ніж щоб їх переробили на леза для бритв. Я думаю, що більшість поділяє цю думку", - зазначив глава оборонного відомства.

Мета передачі - підтримка союзницької держави, зміцнення безпеки східного флангу НАТО та продовження ефективного використання літаків, які планується замінити на F-16 та FA-50.

Паралельно ведуться переговори про спільне використання польською стороною українських технологій для дронів і ракет.

Повітряні сили України мають приблизно 40 МіГ-29, зокрема 14 від Польщі та 13 від Словаччини, які використовуються для патрулювання, боротьби з крилатими ракетами та дронами, а також для ударів по наземних цілях ворога.