США можуть попросити союзників надати Україні свої балістичні ракети ATACMS, стверджують джерела.

Влада США працює над тим, щоб надати Україні більш сучасні модифікації балістичних ракет ATACMS з більш далеким радіусом дії. Про це повідомив телеканал NBC News із посиланням на двох неназваних американських чиновників у понеділок, 19 лютого.

"Після місяців отримання запитів від українських чиновників, адміністрація президента США Джо Байдена працює над постачанням Україні нових потужних балістичних ракет… Зараз США схиляються до того, щоб відправити в Україну новий варіант ракет ATACMS із більшою дальністю", – йдеться у матеріалі.

За словами співрозмовників, якщо Конгрес схвалить фінансування України, США можуть включити нові ATACMS до одного із перших пакетів військової допомоги цього року. Також будуть негайно надані боєприпаси й артилерія.

При цьому чиновники не відкинули варіант, що США можуть попросити союзників надати Україні свої ракети, а також поповнити американські запаси ATACMS.

У Пентагоні зі свого боку повідомили, що у США є обмежений запас ATACMS, і що ракети навряд чи відправлять в Україну без можливості поповнити їхні арсенали.