Вірогідний новий прем'єр Польщі звинуватив чинний уряд у бездіяльності і "цинічному розіграші української карти".

Ймовірний майбутній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск прокоментував ситуацію із блокадою українського кордону. Він звинуватив уряд чинного прем’єра Матеуша Моравецького "в бездіяльності, яку не можна пробачити", передає Укрінформ.

"Це бездіяльність, яку не можна пробачити. Таким чином ми ставимо під загрозу польсько-українські відносини і не захищаємо польських інтересів", - сказав політик.

За його словами, чинний уряд Польщі ставить усіх у дуже складну ситуацію: "Право і Справедливість", Моравецький і Качинський жахливо, дуже по-дилетантському, непрофесійно і дуже цинічно розіграли українську карту".

Туск підкреслив, що спочатку, коли це було доречно, Варшава демонструвала радикально проукраїнську позицію "повністю забуваючи про польські інтереси". За його словами, "Польща повинна жити в дружбі і підтримувати Україну, водночас не нехтуючи власними інтересами".

"Вони повністю знехтували цим, а коли зрозуміли, що це дратує людей, почали розігрувати антиукраїнську карту, а потім відвернулися від проблеми на кордоні",- констатував Туск.

Він розповів, що зараз вивчає цю проблему і проводить зустрічі з політиками й експертами, які займатимуться питанням кордону.