Президент Володимир Зеленський, виступаючи на саміті в Швейцарії, пояснив, що Росію не запросили на перший саміт миру, бо країна-агресор не зацікавлена в мирі.

Під час першого глобального Саміту миру у Швейцарії представники Туреччині, Кенії і Саудівської Аравії заявили, що на заході бракує присутності країни-агресора. Про це у суботу, 15 червня, пише Reuters.

Зокрема, за участь РФ у Саміті виступили міністри закордонних справ Саудівської Аравії та Туреччини принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд та Хакан Фідан, а також президент Кенії Вільям Руто.

"Причому слова останнього були найбільш зваженими, і з вищеназваних він єдиний назвав Росію ворогом", - вказує агенція. 

"Позиція Кенії непорушна - агресія Росії проти країни є несправедливою, невиправданою і є порушенням міжнародного права", - заявив Руто.

У той же час, він зауважив, що "Росія теж має бути за столом", бо цей форум "не повинен бути зустріччю лише друзів, і тут мають бути і вороги".

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд заявив, що переговори, які будуть викликати довіру, потребуватимуть "важкого компромісу".

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан сказав, що що цей саміт міг би бути більш орієнтованим на результат, якби в залі була присутня інша сторона конфлікту - Росія.