Сполучені Штати Америки поглиблюватимуть міжнародну співпрацю на підтримку самооборони України.

Сполучені Штати не будуть втягнуті у війну в Україні, але продовжать підтримувати Київ. Про це у середу, 10 липня, заявив глава Пентагону Ллойд Остін у межах Саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми не будемо втягнуті в безрозсудну війну, обрану Путіним. Але ми підтримуватимемо Україну в її боротьбі за свій суверенітет і безпеку. Ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО і продовжимо зміцнювати колективну оборону і стримування НАТО", - зазначив Остін.

За його словами, після вторгнення Путіна в Україну НАТО стало "більшим, ніж будь-коли".

"А наші нові союзники у Фінляндії та Швеції довели кількість членів альянсу до 32. І зверніть увагу: війна Путіна не є результатом розширення НАТО. Путінська війна - причина розширення НАТО", - сказав він.

Глава Міноборони підкреслив, що США поглиблюватимуть співпрацю на підтримку самооборони України.

"Ще однією ознакою нашої глибокої прихильності самообороні України є те, що коаліція країн невпинно працює над наданням Україні винищувачів F-16. І сьогодні президент Байден разом із прем'єр-міністрами Нідерландів і Данії з гордістю оголошує, що передачу F-16 офіційно розпочато, і Україна літатиме на F-16 цього літа", - додав політик.