Співробітники спецслужб Ізраїлю зажадали від РФ припинити операції з онлайн-впливу в країні. Росія поширює в інтернеті пропаганду проти України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Ynet.
З чого все почалося
Останнім часом у соціальних мережах спостерігається феномен ботів, які поширюють проросійську пропаганду на івриті.
Зазвичай це посилання покликані переконати ізраїльську громадськість не підтримувати Україну. В Ізраїлі вважають, що це російська політична кампанія.
"Іншими словами, інструкції виходять із Кремля. У найкращих традиціях російської кампанії впливу в США до, під час і після виборів 2016 року, на яких до влади прийшов Трамп. Акції російського впливу націлені на кожну рану в ізраїльському суспільстві, на кожну гостру незгоду", - пише видання.
Яку пропаганду поширювали в Ізраїлі
В ізраїльському сегменті соціальних мереж Twitter і Telegram поширюють фейкові новини російського виробництва під виглядом ізраїльських новин на івриті.
Наприклад, на одній підробленій сторінці заголовок свідчив, що "щодо України керівництво Ізраїлю займає позицію наляканого страуса", а підзаголовок уточнює, що "підтримка України принесе Ізраїлю тільки шкоду і удар по репутації".
Авторами статті названо реальних ізраїльських журналістів, які насправді нічого подібного не писали.
Розвідка Ізраїлю зв'язалася з РФ
Представники ізраїльської розвідки нещодавно надіслали представникам російської розвідки тверду заяву з вимогою припинити онлайн-операції з впливу на громадян Ізраїлю.
Це вдруге, коли між ізраїльськими службами безпеки та росіянами відбувається таке повідомлення. Попереднє було прийнято перед минулими виборами - на яких росіян просили не втручатися у вибори в Ізраїлі.
Позиція Ізраїлю щодо війни
Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну влада Ізраїлю заявила про нібито свій нейтралітет. Єрусалим не надав Україні зброю, але й відкрито не підтримав агресію РФ. Також Ізраїль не погодився остаточно виступити посередником.
Проте останнім часом взаємодія Ізраїлю з Росією посилилась. Зокрема, ізраїльський уряд провів два раунди політичних переговорів на високому рівні з МЗС Росії та домовився про дипломатичну місію.