ВЧК-ОГПУ повідомляє, що літак лідера Чечні вийшов з повітряного простору Москви о 19.45, його фіксували також в Астрахані та Махачкалі.

Літак Рамзана Кадирова на тлі чуток про його смерть помітили в небі над Москвою в неділю, 17 вересня. Про це повідомив проект ВЧК-ОГПУ на своєму Telegram-каналі.

Раніше борт Кадиров стояв у столиці РФ останні три дні - з 15 вересня. Однак увечері 17 вересня він вилетів у бік столиці Чеченської Республіки Грозного.

Згідно з даними сервісу відстеження польотів, літак лідера Чечні вийшов з повітряного простору Москви о 19.45. За пів години до цього в небі столиці РФ також були помічені два гелікоптери: вони прилетіли з Кремля у Внуково.

"Можливо, це якось пов'язано тим, що відбувається нині в ЦКЛ, а в Грозний терміново вирушили важливі кремлівські шишки. Тому кадировський літак RA-73417 полетів не включаючи транспондер", - вказує проект.

Літак Кадирова вперше розкрив своє місце розташування біля Астрахані (приблизно о 21:15 над Калмикією). Імовірно, це був вимушений крок, оскільки сигнал борту потрібно включати за замовчуванням у зв'язку з військовими аеропортами, розташованими в цій зоні. Далі через Каспійське море літак Кадиров пролетів "по-тихому", з вимкненим транспондером. Згодом його увімкнули знову приблизно о 22:00, при зниженні в районі Махачкали.

"Дана траєкторія польотів використовується для посадки в аеропорту Грозного. Якщо Кадирова не було на борту, то не виключено, що хтось з Кремля прибув туди на його літаку", - зазначається в повідомленні.

 Маршрут літака Кадирова