Кремль спробує використати зустріч із Трампом для створення розбіжностей між Сполученими Штатами та Європою.

 

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) сумніваються, що запланований саміт на Алясці призведе до поступок Путіна. Кремль, ймовірно, спробує скористатися зустріччю з Дональдом Трампом для розколу між США та Європою. Таку точку зору в коментарі Укрінформу у Вашингтоні озвучив керівник Групи з питань Росії та геопросторової розвідки Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Баррос.

На думку Джорджа Барроса, попри тривалі конфлікти, президент Росії так і не продемонстрував готовності до компромісів заради припинення війни в Україні.

 

Баррос зазначив, що Путін стійко відмовляється від перегляду своїх військових цілей, і очікувати змін у його позиції під час зустрічі з президентом США немає підстав. Зустріч Трампа й Путіна, запланована на 15 серпня, містить ризик бути використаною Кремлем для впливу на єдність європейських і американських союзників.

 

Аналітик також наголосив на значущості важелів впливу США, додаючи, що Вашингтон ще не залучив усі наявні ресурси для того, аби змусити Путіна сісти за стіл переговорів.