Російське вантажне судно Lady R виявили пришвартованим до пірсу № 1 в північнокорейському порту Расон.

Росія після місячної паузи відновлює поставки морським шляхом зброї з КНДР, припускає портал NK Pro з посиланням на супутникові знімки компанії Planet Labs.

Зокрема, в неділю, 10 березня, російське вантажне судно Lady R виявили пришвартованим до пірсу № 1 в північнокорейському порту Расон, звідки відбувається постачання зброї.

На борту судна були предмети, схожі на контейнери, які відправляють до РФ. Відколи російські кораблі почали прибувати у Расон в серпні минулого року, вони вивантажували контейнери на причалі № 1, а потім забирали вантаж на причалі № 2 для доставки в Росію.

Російські кораблі, що беруть участь у морських перевезеннях північнокорейських боєприпасів і зброї до РФ, не пришвартовувалися в цьому порту з 12 лютого.

Об’єкти знову почали з’являтися на північнокорейському пірсі між 8 і 9 березня, а до 10 березня їх стало ще більше, що свідчить про те, що контейнери підвозять поїздами для підготовки до відправлення в РФ.

Lady R забрала контейнери в російському східному порту 8 лютого і кинуло якір у водах на схід від Владивостока приблизно 10 лютого. Судно залишалося там тижнями, але зникло між 7 і 9 березня, незадовго до прибуття в Расон.